Bőrápolás
Amit a legfontosabb tisztázni: ha szép és egészséges bőrre vágyunk, akkor ezért nap, mint nap tennünk kell!
A GIGI, mint professzionális kozmetikum, azért nem kapható sehol áruházban, vagy kiskereskedelmi üzletben, mert hatóanyag tartalma megköveteli a kozmetikus szakember tudását.
Amennyiben a legjobbat szeretnénk bőrünknek, mindig kérjük ki kozmetikusunk tanácsát, mert ő az, aki alapos bőrdiagnosztika után a legmegfelelőbb, személyre szabott bőrápolási rutint tudja ajánlani nekünk!
Hogyan történik a bőr diagnosztizálása?
Amire bőrünknek mindennap szüksége van:
Az első és legfontosabb szabály, hogy a bőrünket minden nap reggel és este is alaposan tisztítsuk le!
Mindegy, hogy bőrünk, zsíros, száraz, normál, vagy érzékeny, erre feltétlenül szüksége van, méghozzá a megfelelő tisztító kozmetikummal, még véletlenül sem szappannal vagy tusfürdővel!
A GIGI letisztítói bőrsemleges pH-értékűek, nem szárítják, vagy irritálják a bőrt, ellenben eltávolítanak minden szennyeződést. Este a napközben bőrünkre került szennyeződéseket és a sminket kell eltávolítanunk, reggel pedig a szervezetünk éjszakai méregtelenítéséből adódó bőrünkre kiváló anyagokat.
mire is jó a nappali és az éjszakai arckrém?
Mindig használjon hidratálókrémet!
Bőrünk a különböző külső hatások (pl. hideg idő, erős szél, száraz levegő, borotválkozás, stb.) miatt sokat veszíthet nedvességtartalmából. Az öregedés többek között egy dehidratációs folyamat, a test víztartalmának csökkenésével jár, ami a sejtek zsugorodását, sorvadását vonja maga után.
A magas víztartalom teszi rugalmassá, és simává a fiatalok bőrét. A hidratálást végezzük reggel és este, a bőr letisztítása után! Amennyiben már érettebb a bőrünk, esetleg a vízhiány mellett már a zsírhiány is megjelent, estére válasszunk a nappali hidratálónk helyett egy erőteljesebb tápláló krémet!
A legkörültekintőbb ápolást keresők a krémek használata előtt szérumokkal is ápolják bőrüket, melyek koncentrált hatóanyagtartalmukkal intenzív ápolást és 12 órás hatóanyag felszabadulást biztosítanak a bőrnek.
Az éjszakai krémek nem csak a bőr kiszáradását akadályozzák meg, hanem annak regenerálódását is elősegítik – ezekben olyan hatóanyagok is lehetnek, melyek még érzékenyek is a fényre. Nagyobb mennyiségben tartalmaznak olyan hatóanyagokat, mint például C vitamin, alfa-hidroxi sav, retinol. Az éjszakai krémek intenzíven hidratálnak, táplálnak a bőr bioritmusát követve.
Nem célszerű tehát megcserélni a nappalra és éjjelre szánt krémek használatát, mert úgy nem fogják kifejteni hatásukat, illetve nem használjuk ki eléggé azokat.
A nappali és az éjszakai krémek
Különbség állagban, konzisztenciában
Ahhoz, hogy a bőrünkön érezzük a nappali és éjszakai arckrém közötti különbséget, elegendő, ha mindkét változatból a kézfejünkre kenünk egy keveset. A különbség már akkor érezhető, amikor a tégelyből ujjunkra vesszük a krémeket: az éjszakai arckrém jóval sűrűbb, krémesebb, mint a nappali krém. Ez alól kivételt képeznek az éjszakai bőrmegújító, savas krémek, az ő szerepük a bőr felső rétegének finom leválasztása, észrevétlen, púderszerű hámlasztása.
Különbség az összetételben és a hatásban
A legfontosabb különbség a termékek összetételében rejlik. A nappali krém általában könnyedebb, az éjszakai krém intenzívebben ápoló és tápláló összetevőket tartalmaz. Ennek oka, hogy a bőr megújulása, regenerációja az éjszakai órákban a legaktívabb, a tápláló hatóanyagok ilyenkor szívódnak fel a legkönnyebben a bőrbe. Amennyiben este, lefekvés előtt bekenjük vele a bőrt, az ápoló hatás egész éjszaka érvényesül. Érdemes a krémet a nyak, és a dekoltázs bőrére is felvinni. A nappali krém ezzel szemben kevesebb tápláló, zsíros hatóanyagot tartalmaz, célja inkább a bőr védelme a környezeti hatásokkal szemben, illetve a hidratálás.
Amit a szérumról tudni kell
Helyettesíthető-e a nappali és az éjszakai arckrém szérummal?
A nappali krémek nem, hiszen a hidratálókrémek egyfajta védőréteget képeznek a bőrön, ezzel szemben a szérumok mélyen behatolnak a bőrbe és hatóanyagaik ott fejtik ki hatásukat. Zsíros bőr esetén előfordulhat, hogy kozmetikusa éjszakára csak szérum használatát javasolja, mert nincs szüksége bőrének tápláló növényi vajakra, olajokra.
A háromféle arcápoló legfontosabb tulajdonságai:
- Szérum – lehelet finom textúrája révén pillanatok alatt beszívódik a bőrbe és ellátja azt aktív tápanyagokkal. Növeli a nappali krém hatását is, de nem helyettesíti azt.
- Nappali krém – mélyen hidratál és védi a bőrt egész nap a külső hatásoktól. UV szűrője védelmet biztosít a napsugárzás bőröregítő hatása ellen
- Éjszakai krém – víz és zsírhiányos bőrnél éjszaka különösen fontos, hogy a szérumon felül is megkapja a bőr a szükséges tápanyagokat, így az az éjszaka folyamán regenerálódik és megújul.
Hogyan használjuk a szérumokat?
Alapos arctisztítást követően a szérumot vigye fel és masszírozza be a bőrbe az arc és a nyak területén! Lencsényi mennyiségű termék elegendő, hiszen összetétele rendkívül koncentrált és könnyen eloszlatható a bőrön. Gyorsan beszívódik, így a bőr máris készen áll a nappali vagy éjszakai krém használatára, napszaktól függően.
Hogyan használjuk a szérumokat?
Alapos arctisztítást követően a szérumot vigye fel és masszírozza be a bőrbe az arc és a nyak területén! Lencsényi mennyiségű termék elegendő, hiszen összetétele rendkívül koncentrált és könnyen eloszlatható a bőrön. Gyorsan beszívódik, így a bőr máris készen áll a nappali vagy éjszakai krém használatára, napszaktól függően.
Hogyan végezzünk egy instant, gyors otthoni kezelést?
Először is le kell tisztítani a bőrt a bőrtípusnak megfelelő tejjel, tonikkal, zselével, majd jöhet a bőr leradírozása. Ennél a lépésnél is fontos, hogy a megfelelő készítményt alkalmazzuk, és kozmetikusunk véleményét kérjük ki, hogy a GIGI Enzim peeling zseléjét, Derma Clear hámlasztó korongját, Acnon hámlasztó kendőjét vagy akár az Ester C rizs peelinget használjuk-e. A letisztított, peelingezett bőrre tegyük fel a speciális pakolásokat, melyeknek általában 10 perc a hatóideje, ezután nedves kendővel mossuk le a bőrről a maszk fel nem szívódott maradványait, és napszaknak megfelelő krémmel zárjuk ezt a gyors, instant otthoni kezelésünket, amit a bőrünk extrán meg fog hálálni!
Amire bőrünknek hetente, de minimum kéthetente szüksége van:
Radírozás arcradírokkal. A radírozással eltávolítjuk az elhalt hámsejteket, és ezzel felszínre juttathatjuk az új, ragyogó bőrt. A radírozás a tisztításnak egy alaposabb formája, amit azonban nem szabad naponta végezni, hetente egyszer viszont kifejezetten ajánlott! Egy alapos peeling (radírozás) után sokkal jobb lesz a bőr hatóanyag felszívó képessége, ezt az extra hatást érdemes kihasználni! Kozmetikai szempontból háromféle peelinget (radírt) különböztetünk meg:
- Mechanikai (dörzsanyagot tartalmazó)
- Biológiai (enzimet tartalmazó)
- Kémiai (savat tartalmazó)
A legtöbb bőrtípusnak, nem tesz jót a mechanikai dörzsölés, ezért a kozmetikusok is egyre inkább a szalonban is, és otthonra is a kémiai, illetve az enzimes peelingek használatát javasolják.
Pakolások
Hetente vagy kéthetente kényeztessük magunkat valamiféle extra arcpakolással, maszkkal! Ahogy testünknek is időnként szüksége van extra vitaminokra, arcbőrünknek is jár a kényeztetés. Bőrtípusunknak, illetve egyéni igényeinknek megfelelően válasszunk arcpakolást, kérjük ki kozmetikusunk véleményét! Az arcpakolásokat a leghatékonyabban úgy hasznosíthatjuk, ha letisztítás és radírozás után közvetlenül visszük fel az arcbőre!
Egyéb hasznos tanácsok, melyek feltétlenül szükségesek a ragyogó és egészséges bőrhöz:
- Pihenjünk eleget! Egy kozmetikum sem fog helyettünk aludni! Ha nem bújunk ágyba megfelelő időben, vagy ha ez az időpont mindig változik, az bizony meglátszik arcbőrünkön. Biztosítsunk magunknak minimum 6-8 óra alvást, hogy bőrünknek is legyen ideje regenerálódni.
- Táplálkozzunk egészségesen! Együnk sok gyümölcsöt, zöldséget és igyunk sok vizet! A vitamin-, ásványi anyag- és a víz hiánya komoly nyomokat hagyhat arcbőrünkön! Mozogjunk rendszeresen, és ha lehet, tartózkodjunk minél többet friss levegőn!
- A mozgás oxigénnel telíti a bőrt. Az ember nyugalmi állapotban mintegy 8 liter oxigént lélegzik be és ki. Testi erőfeszítés hatására ez a mennyiség jelentősen megnő. Minél több oxigént kap a szervezet, annál élénkebbé válnak a testfunkciók, gyorsabb lesz az anyagcsere, erőteljesebb lesz a vérellátás.
- Járjunk rendszeresen kozmetikushoz és kérjük ki a szakember véleményét! Sokszor az „öndiagnosztizálás” sok kidobott pénzbe kerülhet, és nem ritkán tévútra vezetheti az arcápolást.